The news is by your side.

Penis Ağrısı

146 102.696

Penis ağrısı, peniste yani erkek cinsel organında hissedilen ağrıdır. Bu durum zaman zaman her erkeğin başına gelebilir? Peki penis ağrısı neden olur? Penisteki ağrının nedenleri nelerdir? Penis erkek cinsellik organı olarak bilinir. Penisin görevi cinselliği, üremeyi ve idrar kesesindeki idrarın dışarıya atılmasını sağlamaktır. Penis, baş, gövde ve dip kısım olmak üzere üç bölümden oluşur. Penisin içinden üretra adı verilen idrar kanalı geçer. İdrar kanalı, idrar kesesinden çıktıktan hemen sonra prostat bezinin ve penisin içinden geçerek penis ucuna ulaşır.

Penis Ağrısı Nedir?

Penis erkek cinsellik organıdır. Erkek cinsellik organında hissedilen ağrıya penis ağrısı denir. Bu ağrı penisin ucunda, başında ortasında ya da kökünde hissedilebilir. Ağrı batma, yanma, zonklama veya acıma şeklinde olabilir. Penis ağrısının yeri ve şekli altta yatan nedene göre değişebilir.

Erkek Cinsel Organında Ağrı Neden Olur?

Penis ağrısının çeşitli nedenleri vardır. Penisteki ağrı penis yumuşak durumda iken ya da sertleşmiş durumda (ereksiyon) iken olabilir.  Penis yumuşak durumda iken olan ağrılar, genellikle idrar kesesi (mesane) ya da idrar kanalı (üretra) ile ilgili enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu ağrı daha çok penis ucundaki idrar deliğinde hissedilir. İdrar yaparken penis ucunda duyulan yanma şeklindeki ağrıya dizüri adı verilir. İdrarın hemen başında hissedilen ağrı daha çok idrar kanalından, idrarın sonunda hissedilen ağrı ise mesaneden kaynaklanan bir nedeni düşündürür.

Bunun dışında penis yumuşak halde iken görülen ağrının nedenleri arasında sünnet derisinin penisi boğması (parafimozis) ya da penis başı iltihabı (balanit) nedeniyle olabilir.

Penis sertleşince ortaya çıkan ağrı daha çok Peyroni hastalığı ya da priapizm adı verilen bir duruma bağlıdır.

Penis Ağrısı (Erkek Cinsel Organında Ağrı) Yapan Durumlar

Peyroni Hastalığı (Penis Kireçlenmesi): Genellikle penisteki küçük travmalar sonucu oluşur. Penisi saran zarın üst, yan ya da alt tarafında sert plaklar oluşur. Penis sertleştiğinde peniste ağrıya ve peniste eğriliğe neden olur. Özellikle ağrılı ereksiyon durumlarında mutlaka akla gelmelidir.

Uzamış Ereksiyon ( Priapizm): Penisin uzun süreli ağrılı ereksiyon halidir. Ereksiyon kişi cinsel ilişkiye girmek istemese de mevcuttur. Yani cinsel istek ve uyarılma olmadan, peniste ereksiyon hali mevcuttur ve penis gevşek hale gelemez. Priapizm daha çok ereksiyon tedavisinde kullanılan kullanılan ilaçlardan kaynaklanır. Ayrıca depresyon  tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisi olarak da görülebilir. Yine kanın pıhtılaşması ile ilgili bozukluklarda, bazı akıl sağlığı bozukluklarında, lösemi veya orak hücre anemisi gibi kan hastalıklarında , alkol veya uyuşturucu madde kullanımında, penis veya omurilik yaralanmalarında da priapizm görülebilir.

Mesane Taşı: Mesanede bulunan taş ya da taşlar da peniste ağrıya yol açabilir. Bu kişilerde idrar yaparken yanma ve idrar kan görülebilir. Mesane taşları daha çok böbrekten düşen taşlardır. Ancak iyi huylu prostat büyümesi ve idrar kanalı darlıklarında da mesane taşı sık görülür.

Penis Kanseri: Penis ağrısına neden olan nadir bir durumdur. Penis kanseri daha çok sünnetsiz erkeklerde görülür. Sünnetin en önemli faydalarından biri de penis kanserini önlemesidir. Peniste kitle, kanayan yara, penis derisinde renk değişikliği, penis başında şişme, kasıkta büyümüş bezeler, penis ucundan akıntı, peniste ağrı, penisin içinde yanma hissi penis kanserinin belirtilerindendir.

Balanit: Sünnet derisinin ve penis başının iltihaplanmasıdır. Sünnetsiz erkeklerde görülür. Balanit, esas olarak penisin başının iltihaplanma anlamına gelir. Sünnet derisi olan kişilerde daha sık görülür. Sünnet derisi ve penis başı şişer ve kızarır. Penis ucundan akıntı olabilir. Penis başında ağrı olabilir.

Prostat Bezinin İltihaplanması (Prostatit): Prostatit, sık görülen prostat hastalıkları arasında yer alır. Prostat bezinin iltihaplanmasıdır. Akut bakteriyel prostatit, kronik bakteriyel prostatit ve kronik non-bakteriyel prostatit (kronik pelvik ağrı sendromu) olmak üzere çeşitli türleri bulunmaktadır. İdrar yapma zorluğu, idrar yaparken yanma, sık idrar yapma isteği, penis ağrısı, testislerde ağrı ve boşalma sırasında ağrı prostatit belirtileri arasında yer alır.

Penis Ağrısı Olan Hangi Bölüme Gider?

Penisinde ağrı şikayeti olan bir kişi mutlaka bir üroloji doktoruna gitmeli ve muayene olmalıdır. Penis ağrısının altında önemli bir hastalık yatıyor olabilir. Bu yüzden penis ağrısı ihmal edilmemelidir. Üroloji doktoru, kişiyi muayene eder, gerekirse bazı tahliller ister ve penis ağrısının nedenini bularak gerekli tedaviyi uygular.

146 Yorumlar
 1. Ert diyor

  Mrh hocam dört aydır penis ucunda kızarıklık ağrı sızlama vardı.Penis ucunun sağ tarafında bir cm kısmı çok ağrıyor zonkluyor iccamasirina bile değince sızlıyor.Üroloji doktoruna gittim antibiyotik kullandım. Gidiyor ücbesgun sonra tekrarlıyor lütfen hocam yardımcı olurmusunuz.

 2. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Evet, sizi görüp muayene etmiştim. Dediğim gibi kıllandığınız merhemi kesin. Verdiğim ilaçları kullanın.

 3. Mehmet diyor

  Merhaba hocam penis bitiminde ve altinda agri var doktor bana cipro 500 ilac verdi kullandjm 1 hafta fakat gecmedi tahlillerdede prostat olmadini ve kdarar tahliljndede temiz oldugunu slyledi fakat enfeksiyin var dedi .gecmezse kultur yapacaz dedi .bu normalmi sizce.tsk iyi calismalar

 4. Efe diyor

  Hocam selam nasilsiniz hocam 18 yasim var yaklasik 5 gun once uykudan duran zaman bilirsiniz iste yasa bagli olarak eroksiyon oluyor uykudan kalkan zamanlarda bendede olan zaman penisimi dosege dayadim sert bir sekilde ve bir ses keldi sanki citirti gibiydi o gunden bugune (5gun) kadar penisimde agrilar var hocam lutfen yardimci olunuz bana

 5. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba Efe. Penis kırılması, penis ereksiyon halindeyken zorlanma ya da sert bir yüzeye çarpma gibi nedenlerden dolayı olur genellikle. Kırılmanın derecesine göre belirtiler ortaya çıkar. Peniste şişme, patlıcan maorunda renk değişikliği olabilir. Ancak görmeden bir şey söylemek zor. Siz bir an önce bir üroloji doktoruna gidip muayene olun. Geçmiş olsun.

 6. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba, prostat hastalığında o şekilde belirtiler olmaz, idrar yapmada zorluk, sık çıkma, kesik kesik işeme gibi belirtiler görülür. penis bitiminde ve altında ağrının prostat ile ilgisi olmaz. Görüp muayene etmeden bir şey söylemek zor. Tekrar doktorunuza gitmelisiniz. geçmiş olsun.

 7. Enes diyor

  Hocam merhabalar 3 4 yıldır çektiğim bi sıkıntımı size anlatacağım , 3 4 yıl içinde genellikle 5 6 ayda bir idrarımı yaptıkdan sonra penisde yanma meydana geliyor, 4 5 tane idrar tahlili kültür ultrason bu tahliller yapıldı hepsi temiz çıktı her doktor farklı şey söylesi birisi üşütmüssün dedi birisi sporu bırak dedi benim hastalığım ne olabilir yanma meydana geldiği zaman 3 4 gün çekiyorum parol kullanıyorum sıcak su koyuyorum iyi geliyor sorumu cevaplarsanız teşekkür ederim

 8. İso diyor

  Hocam selam ereksiyon halinde ve boşalma sirasinda agri oluyor dr gittim bütün tahliller yapildi ve hepsi temiz cikdi agrim devam ediyor napmam gerekiyor

 9. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Ereksiyon sırasında ağrının en sık nedeni prostatit (prostat iltihabı) ve penis kireçlenmesi (Peyroni hastalığı) durumudur.
  Boşalma sırasında ağrı olması sık görülen bir durumdur. Nedeni genellikle idrar yolu enfeksiyonu, meni kesesi iltihabı ve prostatittir. Muayene ve gerekirse idrar tahlili, idrar kültürü, meni kültürü, prostat ultrasonu gibi tetkiklerin yapılması ve one göre tedavi düzenlenmesi gerekir.

 10. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. İdrar yaparken yanma, peniste ağrı genellile idrar yolu enfeksiyonu, prostatit (prostat iltihabı) ve idrar yollarındaki taşlardan kaynaklanabilir. Prostatitin birden fazla türü bulunmaktadır. Bazı prostatit türlerinde tahlil sonuçları normal çıkabilir. Tanı hastanın dinlenmesi ve muayene ile konur.

 11. Hazar diyor

  Hocam merhabalar meni cikarken penisimde yanma oluyor ve katı meni cikiyor ne yapmaliyim

 12. özkan diyor

  hayırlı akşamlar hocam 4 yıl önce bir sabah küçük tuvaletimi yaptıktan sonra penisimi temizlerken sancılı bir şekilde penis başının yarısına yakını soyuldu kızardı.dermotolojiye gittim kremler seromlar vs verdi kullandım 6 aya yakın penis ucu iç çamaşırıma temas etmesin diye sargılı gezdim. daha sonra yara iyileşti fakat penis ucunda sızı, zonklama kaldı en ufak temasta canım yanıyordu.birkaç üroloji doktoruna gittim anlattım durumu bir kısmı senin durumun cildiyelik dedi, sadece bir uroloji doktoru birkaç test yaptı kronik prostatit olabilir dedi ve xalfu adında bir ilaç verdi uzun süre kullandım ama fayda vermedi. cildiye doktoruna gittim beni urolojiye gönderdi ordan oraya gezdim hocam çare bulunmadı.en son noroloji doktoruna gittim lerica 150 mg verdi üç yıldır kullanıyorum ama sıkıntım hala devam ediyor özellikle bu aralar penis ucunda zonklama ağrı çok fazla.artık nereye gideyim ne yapayım bilemiyorum bu arada 6 yıldırda böbrek hastasıyım deliks ve ürikoliz hap kullanıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim biraz uzun oldu biliyorum yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum saygılar

 13. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Penis ucundaki ağrı bazen yansıyan bir ağrı da olabilir. Yani başka bir yerdeki problem kendini penis ucunda ağrı şeklinde gösterebilir. Örneğin üreter alt uç taşları penis, penis ucu veya testislerde ağrı yapabilir. Ürikoliz kullandığınıza göre ürik asit metabolizması bozukluğunuz var. Ürik asit taşınız olabilir. Penis ucu darlığı, üretra darlığı, mesane ve üretra taşları da penis başında ağrı yapabilir. penisin ultrasonu, üriner sistem ultrasonu ve gerekirse üretrosistoskopi yapılabilir. Bütün bunlar yapıldı ve bir şey tespit edilmediyse algoloji doktoruna gidebilirsiniz.

 14. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  idrar yolu enfeksiyonu, prostat iltihabı, üretra darlığı gibi durumlarda boşalırken ağrı olabilir. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 15. Çağatay diyor

  Merhaba sayıdeğer hocam 3 gün önce mastürbasyon esnasında daha uzun süreli ereksiyon için penis halkası takmıştım biraz sıksın diye kullandım fakat penisimde 10-15 dakika durdu ve mosmor olunca korktum ve çıkarttım daha sonra rengi normale döndü internette araştırdım penis kangreni falan yazıyor çok korkuyorum hocam acaba penisim kangren olmuş olabilir mi ? Şuan damarlar daha belirgin ve penis ucunda arada bir batma hissi oluyor kangren olsaydı nasıl olurdu hocam ne gibi bir sürede gelişirdi bu kangren olayı anlatırsanız çok sevinirim uykularım kaçtı iştahım sıfıra indi. Ereksiyonda ve boşalmada sorun yaşamıyorum. Acaba damarlarım tıkanmış mıdır ilerleyen zamanda kangrene çevirir mi.

 16. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Kangren kol, bacak ve penis gibi uç organları besleyen damarların tıkanması yani organın kansız kalması sonucu meydana gelir. Kullandığınız halka eğer 10-15 dakika durduysa kangren olmaz. Rengin normale dönmesi penisin yeniden kanlanmaya başladığının göstergesidir. Penise olan kan akımının 4 saat kadar kesilmesi sonucu iskemik nekroz (kangren) denilen durum ve penis dokusunda kalıcı hasar ortaya çıkar. Ancak yine de 30 dakikayı geçmemek gerekir. kangrenin erkek ve geç dönem belirtileri olur. Erken dönemde penis cildinde önce şişlik ve morarma daha sonra solukluk ve hissizlik olur. Size tavsiyem ereksiyon sorununuz varsa bir üroloji doktoruna gidin.

 17. Kadir diyor

  Prof.dr.yusuf ilbey hocam ben bi kaç ay önce doktora gitim Ben sık sık tuvalete gidiyorum 30 dakada 1 yada 45 dakada 1 gidiyorum bu normal mi ve bana ultrason çektirdi prostat ilacı yazdı XATRALyazdi kulandım geçmedi ne yapmalıyım

 18. Halil diyor

  Hocam ben 23 yaşındayım uykudan uyandıktan sonra testislerin alt kısmından penis ucuna kadar ağrı vardı ve penisimin sağ tarafındaki kanlanan uzun tüp diğerine göre daha dardı ve hissizlik vardı kontrol etmek için erekte ettim ve ereksiyonda sıkıntı oldu ağrım azaldı ama 3 gündür darlık devam ediyor ve testislerin alt kısmında hala hafif ağrı var doktora gitmeli miyim

 19. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Tam olarak anlayamadım, o yüzden net bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak doktora gidip muayene olsanız iyi olur. Testislerin ve penisin muayene edilmesi gerekir.

 20. Can kaya diyor

  Hocam penis et ağrıyor ne yapmalıyım hocam

 21. Mert özkahya diyor

  Hocam penis et ağrıyor ne yapmalıyım hocam

 22. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Altta yatan bir çok neden olabilir. Öncelikle bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

 23. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Bir üroloji doktoruna gitmelisiniz.

 24. Raul diyor

  Hocam merhaba. Penis bitiminde bi agri var. Yururken agri veriyor. Otururken uyurken hicbir agri olmaz. Ayakda durunca oluyor. Bunun nedeni ne olabilir?

 25. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Hareket halinde iken ağrı tarif ediyorsunuz. Mesane taşı, üretra taşı vs olabilir, ancak bazı tahliller tetkikler olmadan bir şey söylemek zor.

 26. Ok diyor

  Hocam merhaba penisimin sağ baş kısmında zonklama şeklinde ağrı var ama bu ağrı sadece cinsel zevk duyduğumda ortaya çıkıyor ve sertlesince lütfen nedenini yazın
  Ve herhangi bir zararı olurmu

 27. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Değişik nedenlerden dolayı peniste ağrı olabilir. Ama sertleşince olması, ağrının nedeninin penisin gerilmesi olabilir. Penis kireçlenmesi (Peyronie hastalığı), üretra darlığı vs olabilir. Ama muayene etmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Bir üroloji uzmanına gitmenizi tavsiye ederim.

 28. İbrahim diyor

  Hocam penisim ilişkiye girdim de ucunda ağrı meydana geliyoriliskiyi bırakmak zorunda kaliyom

 29. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Ne zamandır böyle? Sertleşince eğrilik oluyor mu?

 30. Burako7 diyor

  Hocam merhabalar, bende 2. Dereceden varikosel var ara sıra kasık ağrılarım falan oluyor ama 1 haftadır penisin üst kısmındaki damarda ağrılar hissediyorum, bu varikosel kaynaklı mıdır?şimdiden teşekkürler..

 31. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Varikosel, testisin etrafındaki toplardamarlarındaki genişlemedir. 3 derecesi vardır. Varikosel bazen ağrı yapabilir. Bu ağrı genellikle çok şiddetli değildir. Testisteki ağrı batma ve çekilme gibi tarif edilir. Penisin üzerindeki damarlarda varikosele bağlı olmaz. Başka bir neden olabilir Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 32. Ahmet diyor

  Hocam merhaba. Öncelikle aktif fittness yapan biriyim, testislerimde küçük çaplı ağrılar başladı aldırış etmeden spora devam ettim ve kendime çok yüklendiğim bi gün penisimin kökünde bi çekilme yaşadım o an sporu bıraktım ve testislerimde ağrılar artmaya başladı ilk önce bir cinsel hastalık sandım ama sonradan idrarımda herhangi bi yanma olmadığını fark ettim 2 gün boyunca penis kökümde aralıklarla kasılmalar oldu acı veya ağrı vermiyordu ama sürekli kasılıyordu 2 gün sonunda kasılmalar geçti ama ereksiyon olmakta güçlük çekiyorum ve ereksiyon olduğumda da ufak ağrılar oluyo cinsel isteğim şuan hiç yok. Bu durumu arkadaşıma anlattığımda kasık sakatlanması sporcularda olur diye bir yanıt aldım tabiki bu hiçbir gerçeği yansıtmıyor. Daha profesyonel bir yanıt almak için size sormak istedim. Teşekkür ederim.

 33. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Ereksiyon sorunu, ereksiyon sırasında zaman zaman olan ağrılar ve cinsel isteksizlik tarif ediyorsunuz. Ağır egzersizler testiste ağrı yapabilir. Spor yapanların kullandığı bazı ilaçlar cinsel isteksizlik yapabilir. Yaşınız, başka hastalıklarınızın olup olmadığı, kullandığınız ilaçlar var mı yok mu? gibi soruların cevabı, testislerin ve penisin muayenesi önemli. Gerekirse bazı kan testlerinin yapılması da gerekir. Bu yüzden bir üroloji doktoruna gitmeniz iyi olur.

 34. Engin diyor

  Hocam penisin orta kısmında baş kısmına yakın bölgede ağrı var ayağımı uzattıgimda otururken geçiyor ayakta iken özellikle adım atarken tek ayağıma bastığımda ağrı şiddetleniyo askerdeyim doktora gitmem sorun oluyo acaba geçici bı sorun mu ?

 35. Can diyor

  Merhaba hocam kız arkadaşım ile cinsel ilişki sırasında penisim vajinadan çıkıp bacağına çarptı.iliski sırasında penisim tam sert değildi biraz ağrı olunca ürolağa gittim.elle kontrol edip sorun olmadığını söyledi.ağrı kesici verdi.1 hafta geçti hafif hafif ağrıyor.bi sorun olurmu ne yapmalıyım? herhangi bir şişme morarma kanama olmadı.

 36. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Sert haldeki penisin zorlanması ya da bir yere çarpması sonucu kırılma olabilir. Böyle bir durumda şişe kırılmasına benzer bir ses duyulur, penisin sertliği hemen kaybolur ve peniste morarma ve şişme olur. bahsettiğiniz olayda penis kırılmasa da zorlanmaya bağlı penisi saran zarlarda zorlanma olmuş olabilir. Penisteki acıma buna bağlı olabilir. Zamanla geçecektir.

 37. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Tabi görüp muayene etmeden bir şey söylemek zor. Bir üroloji doktoruna gözükmenizi tavsiye ederim.

 38. Can diyor

  Teşekkürler

 39. Metehan diyor

  Hocam yaklaşık 2 aydır penis içinde uç tarafında yoğunluk olarak özellikle idrar yaptıktan sonra uzun süreli yanma oluyor 3 tane doktora gittim 3 tane idrar tahlili verdim hepsi de temiz dedi. 2 aydır antibiyotik kullanıyorum kullandıklarım 1 kutu piyeloseptyl 50mg. 30 kapsul 2 kutu infex 200 mg. 15 tablet 12 tane novosef 1000 mg flakon sabah akşam yaptırdım en son olarak başka bir doktor da azitro 500 mg 3 tablet ve teradox 100 mg 14 kapsul verdi ilaçlar bitti ama hiç fayda görmedim 6 ay önce korumasız ilişkiye girmiştim ama ilişkiden 3 ay sonra yanma başladı yanma dışında bir ara testistlerde ağrı da vardı özellikle sol testiste ama o geçti akıntı hiç olmadı yardımcı olur musunuz teşekkür ederim

 40. İrfan diyor

  Merhaba hocam 84 gün önce kapalı porstat amlyatı oldum sertleşme sorunu var macunu kolaniyorum sertleşme olduğu zaman uc kısmında incinme oluyor ne yapmam gerekiyor amalyatan önce böyle sıkıntı yok yardımcı olur sanız memnun olurum teşekkürler

 41. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Kapalı prostat ameliyatına bağlı penis uç deliğinde daralma vs olmuş olabilir. Doktorunuza gözüküp sıkıntınız<ı anlatmanızı tavsiye ederim.

 42. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Penis ucunda veya testislerdeki ağrılar bazen üreter adı verilen ve böbrekten idrar kesesine idrar taşıyan idrar kanallarının alt kısmındaki taşlara bağlı olabilir. Bu taşlar ilaçsız tomogrofi filminde belli olur.

 43. Metehan diyor

  Hocam ultrason ile testisler ve böbreklere bakıldı taşa rastlanmadı.

 44. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Ultrason, idrar kanalının alt bölümündeki taşlarını göstermede yetersiz kalabilir. Buradaki taşları en iyi gösteren tetkik, kontrastsız tomografidir.

 45. Yalçınkaya diyor

  Merhaba hocam penisimde tatlı tatlı icce ince bı acı var sürekli sızlıyor 2 gün önce 3 defa üs üste mastürbasyon yaptım biraz aşırıya gittim galiba ondan sonra başladı sizladigi içinde duramıyorum bi ilacı varmı aceba saygilar

 46. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Aşırı mastürbasyondan olabilir. sabun ya da benzeri maddelerin penis ucundan içeri kaçması buna neden olabilir. Zamanla geçer, ağrı kesici alabilirsiniz. Ancak idrar yolu enfeksiyonu, bel soğukluğunun başlangıcı, idrar yollarındaki taşlar da buna neden olabilir. Bu yüzden bir üroloji doktoruna görünmenizde fayda var.

 47. Ali diyor

  Sayın hocam öncelikle selam ve saygılar penisinin baş kısmının bitiminde ereksiyon halinde iken ağrı hissediyorum elle kontrol ettiğimde bir sertlik hissettim bu on onbeş gündür devam ediyor epilepsi hastasıyım epilepsi ilaçları (tegretol,depakin) kullanıyorum acaba sorunum nedir değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

 48. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Ereksiyon halinde peniste ağrı ve ele gelen kitle penisteki bir kireçlenmeye bağlı olabilir. Peyronie hastalığında peniste ele gelen sertlik hali ve sertleşince ağrı olabilir. Bir üroloji uzmanına gidip muayene olmanızda fayda var.

 49. Veysel diyor

  Hocam penisin onceden ilişkiye girdim ve köşesinde yara oluştu rahat 2 aydır yara iyileşip geri yara oluyor ve bazen mastirbasyonda kanama fln yapıyor üç kısmının yanında bu ara hergun hametan ve krem kullanıyorum aknetrend kullandığım icinmi geçmiyor yara yoksa hastalıkmı yaptim hocam luften kafayı yiyecem korkuyorum doktora fln gitmeye onerceniz bir krem fln varmi

 50. Bener diyor

  Hocam 1 sene önce fazla mastürbasyon yapmıştım ağrı başladı kökünde sağında solunda ağrının yeri değişiyor. Ereksiyon halinde ağrı geçiyor. Tekrar biraz fazla mastürbasyon yaptım yine başladı ve 2-3 aydır ağrıyor doktora gidip ultrason çektirdim elle kontrol etti bir şeyin yok dedi sebebi nedir bunun tekrar doktora gitmeli miyim (5-6 doktora gittim)

 51. Mert diyor

  Hocam merhaba
  Son ilişkimden sonra penisim inikken sert oluyor ve içe doğru çekiliyor. Ayakta olduğunda bu durum daha fazla yatarken biraz rahatlıyor gibi ama hala bir rahatsızlık hissediyorum. Tuvaletimi yaparken sertlik ve içe çekilme düzeliyor. 1-2 dk içinde tekrar oluyor. Bu durum 5 gündür sürüyor. İlişki sırasında ufak bi zorlama oldu ama devam o an herhangibir şey olmamıştı.

 52. Mert diyor

  Hocam merhaba son ilişkimden beri penisim inik halde iken sertleşip içe doğru çekiliyor. Ayakta bu durum daha fazla uzandığımda biraz rahatlar gibi oluyor ama yinede rahatsızlığı hissedebiliyorum. Küçük tuvaletimi yaparken penis normal halini alıyor 1-2 dk sonra tekrar inik halde sertleşir içe doğru çekiliyor.

 53. Aslan diyor

  Merhaba hocam. Penisimde kokunden uca taraf uzayan damar gibi ince ama damar degil kas gibi bisey var olmaya basladi. tutunca cok sert . acimiyor ama iliski sirasinda rahatsiz oluyorum uzulur falan diye . nedir bu sey. ne yapmaliyim acaba operasyon mu olmaliyim

 54. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Penisin üstünde mi? altında mı?

 55. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Ne zamandır böyle? Son ilişkiden bu yana ne kadar geçti?

 56. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Penis boşalmadan sonra bir süre sert kalabilir. Ama 3-5 saat sonra normale döner.

 57. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Aşırı mastürbasyon, uzun süre ereksiyon halinde kalmak da peniste ya da testislerde ağrı yapabilir. Başka yerlerdeki olaylar da (örneğin idrar kanalı taşları) penise vuran ağrılar yapabilir.

 58. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Öncelikle bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. yarayı görüp muayene etmeden bir şey söylemek zor. Kullandığınız bu kremler de deriyi yumuşatarak iyileşmesini engelliyor olabilir.

 59. Mert diyor

  İlişkiden 4-5 saat sonra geri çekilme olmaya başlamış ilişkide ufak bi zorlanmada olmuştu. Şuan 10 gün geçti geri çekilme azaldı gibi ama ayaktayken peniste ve testiyse baskı hissediyorum ve penis sıkılaşıp geriliyor uzanınca baskı gidiyor ve penis yumuşuyor ayağımın altına yastık alarak ayakları havada tutarak uzanınca daha çabuk rahatlama oluyor

 60. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Bir süre sonra geçmezse üroloji doktoruna gidin.

 61. Zeki diyor

  Merhaba hocam. Peyroni hastalığında oluşan eğriliği düzeltme ameliyatındaki kısalmanın önlenmesi mümkünmü. Teşekkür ediyorum

 62. Yaşar diyor

  Değerli hocam merhaba benim şikayetim sertleşme olduğunda kafa kısmının üst tarafında ağrı meydana geliyor bunun sebebi nedir acaba teşekkür ediyorum

 63. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Öksürük, eksersiz ve cinsel ilişki gibi aktiviteler bazen baş ağrısını tetikleyebilir. Cinsel aktivite, bir çok sistemi içine alan kompleks bir olaydır. Cinsel ilişki sırasında olan baş ağrısı, bir çok kişi tarafından yaşanmaktadır. Ancak kesin nedeni çok iyi anlaşılabilmiş değildir. Penis sertleştirici ilaçlar da baş ağrısına neden olabilir.

 64. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Peyroni hastalığında penisteki plaklar penis eğriliğine neden olur. Çok ileri derecedeki eğriliklerde ameliyat ile düzeltme gerekir. Peyroni hastalığının gerek doğal seyri sırasında gerekse uygulanacak ameliyatta penis boyunda yaklaşık 1 cm kadar kısalma olabilir. Yani bunu önlemek pek mümkün değil.

 65. Mehmet diyor

  Merhaba hocam idrara çıktıktan sonra cinsel ilişkiye girdiğimde, ilişki bittikten sonra peniste dayanılmaz bir ağrı meydana geliyor ve 1-2 saat sürüyor. Kışın dikkat ediyorum sıkıntı olmuyor ama yazın çok su ictigimden ötürü sık idrara cikiyorum malesef agri kacinilmaz oluyor. Doktora gitmekten utanıyorum sebebi ne olabilir açıklarsanız sevinirim

 66. Ozgur diyor

  Hocam merhaba Ben yurt disinda yasiyorum.Yaklasik 1 ay once idrara cikarken yanma basladi ozellikle idrarin sonunda yanma basliyor.Son 3 gundur sürekli yanma ve bicak sokuluyormus hissi var.Antibiotik kullandim olmadi.Ct scanning Tomografi yaptim sonucu gelmedi. Kan ve idrar tahlilleri temiz cikt.Ne yapmam gerekiyor.Hocam.

 67. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. İdrar yaparken yanma çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. En sık nedeni idrar yolu enfeksiyonudur. Mesane ya da idrar kanalındaki taşlarda idrarda yanmaya neden olabilir. Tomografi sonucunuzu bekleyin.

 68. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  penis ağrısının içilen su miktarı ile bir ilgisi olmaz. Ereksiyona ya da uzun süreli ereksiyona bağlı ağrı olabilir. üroloji doktoruna gidip muayene olmalısınız.

 69. Diyar diyor

  Merba hocam yaklaşık iyi aydır penis ucunda yanma var bazen Altan zonklama oluyor ayakkabısız araba sürdüm ayakla ilgisi olabilirmi

 70. İsmail tunc diyor

  Hayırlı günler hocam benim sorunum sağ kasıkta şişme ve penis sünnet bölgesinde şişlik ve ağrı var nasıl tedavi uygulanması uygundur

 71. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Görmeden bir şey söylemek zor. Sağ kasıkta şişme yapan bazı nedenler vardır. Kasık fıtığı bunlardan en sık görülenidir. O bölgedeki lenf bezesi de şişmiş olabilir. Sünnet bölgesindeki şişlik enfeksiyona ya da alerjik nedenlere bağlı olabilir. Görmek gerekir. Bir doktora gitmenizi tavsiye ederim.

 72. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Penis ucunda yanma enfeksiyona, mesane ya da idrar kanalı taşlarına bağlı olabilir. Ayakkabısız araba sürmek ile ilgisi olmaz.

 73. ahmet diyor

  slm hocam sol penıs basında sol tarafta et agrıması var zedelenme 3 ay oldu gecmedı sert olıski yasadım ondan oldu ne yapmalıyım

 74. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Muayene etmeden bir şey söylemek zor. Enfeksiyon gelişmiş olabilir.

 75. Kaan diyor

  Hocam kolay gelsin penisimin orta kısmı bazen sol bazen de sağ taraf da ağrı oluyor ama sürekli damlamada oluyor doktora gittim birşeyin yok dedi tüm muayeneleri oldum kan testi idrar testi ultrason çektim nedense ağrılar düşündüğüm zaman başlıyor acaba üriter damar darlığı olabilirmi

 76. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Penisteki ağrı sürekli mi oluyor? Arada mı oluyor? Sertleşme ile mi oluyor? Bunlar önemli. Üretra darlığı da ağrı yapabilir. Darlık olup olmadığını anlamak için idrar akım hızının ölçülmesi gerekir.

 77. Alpay diyor

  Yusuf hocam yaklaşık 1 haftadır penisimin sağ uc tarafı ile gövde arasında kalan kısımda sabit ağrılı yanma var. İlk idrar gelirken ağrı artıyor devamında hafifliyor.yaklaşık 2 haftadır anksiyete bozukluğu ile kullanmaya başladığım citoles adlı antidepresan hapı da kullanıyorum. Onunla ilgili olup olmadığını bilmiyorum sadece varsa ilgisi onu da belirtmek istedim. İdrar tahlili ve kültür testi temiz çıktı. Sebebi sizce ne olabilir kıymetli hocam

 78. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Enfeksiyonlar dışında peyronie hastalığı, penis kireçlenmesi, mesane taşı, üreter alt uç taşları, idrar kanalındaki yabancı cisimler, cinsel ilişki sırasında penisin zorlanması ve idrar kanalı (üretra) darlığı gibi nedenler de penis ağrısına neden olabilir.

 79. Yusuf diyor

  Merhabalar hocam penisimin uç kısmında yanma var testislerimde de bazen ağrı oluyor 3 gündür böyle bazen idrar yapmada aşırı zorlanıyorum nazende rahat yapıyorum ama yanma oluyor bitiminde

 80. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Bir çok neden olabilir. Sistit, üretrit gibi idrar yolu enfeksiyonları, prostatit, kum dökme, üreter alt bölüm taşları, orşit, epididimit bunlardan bazıları. Muayene ve idrar tahlili yapılması gerekir. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 81. Mehmet diyor

  Merhaba hocam yaklaşık 2 haftadır sertleşme sorunu ve yanma hissi oluşuyor her hangi bir ilişkide olmadı akıntı v.b şeyler yok

 82. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Erkeklerin hayatında zaman zaman sertleşme ile ilgili sorunlar olabilir. Ancak bunun bir sorun olarak kabul edilebilmesi için en az 6 ay sürmesi gerekir. İdrarda yanma enfeksiyona, idrar yollarındaki taşa ya da kum dökmeye bağlı olabilir. İdrar tahlili vs gerekir. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 83. Mehmet diyor

  Hocam merhaba 24 yaşındayım bekarım , hocam yaklaşık 5 aydır rahatsızım rahatsızlığım da şöyle boşaldıktan sonra penis ucunda kızarıklık , isteksizlik , penisim de sertleşme problemi , boşaldıkdan sonra penisim de ve karnım da ağrılar oluyor yaklaşık 20 doktora gittim bazıları hic kan idrar testi yapmadan hemen ilac yazip gonderdi kimisi de ben profum sende birsey yok stres sıkıntıdan seninki boyle dedi 2 defa sperm testi verdim iltihap cıkmadı ama neden böyle bu rahatsızlıklar devam ediyor en son da bana antibiyotik verildi o biraz iyi geldi sertlesme ve ağrıya ama boşaldıkdan sonra yine sertleşme gidiyor birdaha gelmiyor. Teşekkür ederim.

 84. Mehmet diyor

  Hocam merhaba en son yazılana ifaden şunları da belirtmek istiyorum benim penisim de sertleşme problemi var bosalmadan öncede var sonra da var eskiden 1- 2 saat de 7-8 defa boşalırdım ama şimdi 1 taneyi bile boşalmak icin sertlik zor yakalıyorum eskiden dediğim 3 yıl once

 85. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba Mehmet bey, boşalma derken ilişki ile mi mastürbasyon ile mi anlayamadım. her ikisinde de eğer ereksiyon süresi uzarsa yani uzun süre boşalmaz iseniz daha sonra peniste, testiste ağrılar olabilir. Bu yüzden çok fazla da uzatmamakta fayda var. Erkeklerde boşalma sonrası bir süre isteksizlik ve sertleşmeme olması normaldir. Bu süre kişiye ve yaşa göre değişebilir. Ama bir iki saat kadar da sürebilir.

 86. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Erkeklerde boşalma sonrası bir süre için cinsel isteksizlik ve peniste sertleşmeme olabilir. Bu durum normaldir. Bu süre ise kişiden kişiye göre ve yaşa göre değişiklik gösterir. Ama bir iki saat kadar da sürebilir.

 87. Mehmet diyor

  Hocam merhaba dün yazdığım konuyla igili yazıyorum , ilişki den sonra penis ucunda yanma oluyor eskiden boşalırken ağrırdı şimdi o yok sadece boşaldıkdan sonra penis ucu kızarık ve ağrı meydana geliyor ilişkiye girmeden önceden sertleşme problemim var eskiden cinsel istek gelirdi şuan hiç yok gibi bende ilişkiye girmeden önce oluyor bu olaylar hep hocam birde benim 3 yıl önce uyuz oldum onun bana zararı olur mu? Doktor bana kronik prostat veya akut prostat değilsin dedi, ultrasonda çektim çıkmadı birsey. Teşekkür ederim

 88. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Cinsel isteksizlik ve sertleşme problemi zaman zaman her erkeğin başına gelebilir. Önemli olan bunun uzun süreli (6 aydan fazla) olması. Eğer böyle ise bir üroloji doktoruna gitmelisiniz. isteksizliğin ve sertleşme sorununun altında yatan nedenlere yönelik araştırmaların yapılması gerekir. Bu durumun geçmişte geçirdiğiniz uyuz hastalığına bağlı olduğunu sanmıyorum.

 89. Mert diyor

  Merhaba hocam benim şöyle bir sorunum var, penisin kafasının sol tarafında ara ara sızlama oluyor ve bu sızlama parmak ile bastırınca da oluyor. Yaklaşık 15 gündür bu şekilde üroloji uzmanı elle muayene etti ve bir sorun yok dedi.Sizce sorun var mıdır var ise ne olabilir? Bu sızlama dışında bir şikayetim yok.

 90. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Üretra taşı, mesane taşı, üreter alt bölüm taşları o bölgede ağrı yapabilir. kesin bir şey söyleyebilmek için bazı tetkiklerin yapılması gerekir.

 91. Onur diyor

  Hocam iyi günler Penisimden baslayip sol ayagima kadar giden sancılar oluyor bunun sebebi ne olabilir?

 92. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Şikayetinizin olası nedenleri arasında bel fıtığı olabilir. Omurilikten çıkan ve bacaklar ile penise dağılan sinirlerde sıkışma olabilir. Size tavsiyem bir üroloji doktoruna eğer bir sorun saptanmazsa beyin cerrahisi doktoruna gitmeniz. Geçmiş olsun.

 93. Burak diyor

  Hocam merhabalar, 21 yaşındayım 6 aydır penis ağrısından kurtulamadım. Kaç tane uzmana göründüm anlatamam gerçekten hayatımı çok kötü etkiliyor. Üniversite öğrencisiyim tıp fakültesinde okuyorum ne derslerime ne de hayatıma odaklanabiliyorum. En son gittiğim doktor peyronie teşhisi koydu ancak bende sadece ereksiyon sırasında değil 7-24 ağrı var ağrım hiçbir şekilde geçmiyor ağrı kesici bile etki etmiyor. Böyle bir rahatsızlık var mıdır? 24 saat boyunca (hastalığım peyronie olduğunu varsayıyorum) normal midir? Normal ise ne zaman düzelir? Kolşisin ve E vitamini tedavisi alıyorum şu an aynı zamanda şok dalga tedavisi oldum 1 ay olmasına rağmen ağrılarda pek bi değişiklik olmadı nasıl yaşayacağım bilmiyorum ağrısız olan hayatımı çoktan unuttum yardımcı olursanız çok sevinirim hocam şimdiden teşekkürler psikolojik olarak çok yıprandım gerçekten

 94. Mustafa diyor

  Hocam akut kronik prostatın tedavisi var mıdır

 95. Selim diyor

  Hocam merhabalar, ben 6 aydır penis ağrısından şikayetçiyim. Gitmediğim doktor kalmadı bir çok test verdim temiz çıktı farklı teşhisler konuldu ancak net bir çözüme ulaşamadık. En son gittiğim uzman peyroni plağı teşhisi koydu. 1 ay boyunca şok dalga tedavisi aldım ayrıca kolşisin ve E vitamini de kullanıyorum. Lakin bende sadece ereksiyon halinde değil 7-24 ağrı var ve bir türlü dinmek bilmiyor sürekli ağrıyor hemde sürekli hayatımdaki hiçbir şeye odaklanamıyorum tıp fakültesi öğrencisiyim derslerim ağır onlara bile odaklanamıyorum ders çalışmak istemiyorum dışarı çıkmak istemiyorum çünkü sürekli kronik bitmek bilmez bir ağrım var hocam ağrısız olan hayatımı çoktan unuttum :'( varsayalım ki peyroni teşhisi doğru böyle ağrı olması normal midir (sürekli) ağrı kesici bile ağrısını kesmiyor eğer normalse ne zaman düzelir başka bir şey olma ihtimali var mıdır çok rica ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 96. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Peyronie hastalığı daha çok orta yaş ve üzerindeki erkeklerde görülür. Ancak 20’li yaşlarında da nadiren de olsa görülebilir. Yine Peyroni hastalığında penisteki ağrı daha çok ereksiyon sırasında olur. peniste ağrı yapan nedenler arasında genellikle genellikle gözden kaçan üreter alt uç taşları, mesane taşı ve bazen penis deri hastalıkları da bulunmaktadır.

 97. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Evet, tedaivi vardır. Akut prostatit kronik prostatite göre daha kolay tedavi edilebilen bir hastalıktır.

 98. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Peyronie hastalığı daha çok orta yaş ve üzerindeki erkeklerde görülür. Ancak 20’li yaşlarında da nadiren de olsa görülebilir. Yine Peyroni hastalığında penisteki ağrı daha çok ereksiyon sırasında olur. peniste ağrı yapan nedenler arasında genellikle genellikle gözden kaçan üreter alt uç taşları, mesane taşı ve bazen penis deri hastalıkları ve aşırı mastürbasyon da bulunmaktadır.

 99. Ramazan memiş diyor

  Hocam ben 45 yasındayım çiş yaparken uc kısmında yanma meydana geliyor 3 4 yıldır var bu durum doktora gidiyorum hiç bir şey olmadıgını sadece antibiyotik veriyor bir kaç gün geçiyor tekrar devam ediyor bana yardımcı olabilir misiniz

 100. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Bunun bir çok nedeni olabilir. Muhtemel nedenler arasında idrar yolu enfeksiyonu, üretra darlığı, mesane taşı, üreter taşları, kronik prostatit bulunmaktadır. Bunlara yönelik testlerin yapılması ve altta yatan nedenin tespit edilip ortadan kaldırılması gerekir.

 101. Samet diyor

  Hocam penisim kalkınca ucunda bi ağrı oluyor çok hafif bir dokunuşta ağır bir acı giriyor ve ucundan durduk yere sıvı akıyor dakika başı değil ama 3 4 saatte bir bunun sebebi nedir?

 102. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Cinsel uyaran olunca penis ucundan halk arasında mezi denilen bir sıvı gelebilir.

 103. Korhan diyor

  Hocam benim penisimde baya yanma ağrı ve ağlayacak kadar ağır anlarım vardı evli değildim ama evlendikten sonra ilişkim düzenli olduğu için ağrım dindi daha sonradan sıkıntı yaşar mıyım

 104. Yusuf diyor

  Selamlar hocam penis kökünde sertlik var ama sancım yok eriksiyon sırasında inceden bir acı var sebebi ne olabilir teşekkürler

 105. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Peyroni adı verilen bir hastalıkta peniste ele gelen plak denilen sertlik ve ereksiyon sırasında ağrı olabilir. Bir üroloji doktoruna gitmeniz iyi olur. Muayene ve penis ultrasonu gerekir.

 106. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Ağrınız geçtiğine göre muhtemelen altta yatan neden ortadan kalktı. Düzenli bir cinsel hayat bu tür ağrıları önler.

 107. Mehmet diyor

  Hocam dün penisim yumuşak halde iken zonklama girdi ve halen devam ediyor. Ne yapmalıyım

 108. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Şikayetiniz devam ediyorsa bir üroloji doktoruna gidin. Muayene, idrar tahlili ve gerekirse görüntüleme tetkikleri isteyebilir.

 109. Mehmet diyor

  Hocam hafta sonu olduğundan dolayı polikinlik kapalı. Acile gitsek ilgilenirlermi

 110. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Acile gidin, ilgili doktor muayene eder, acil bir durum yoksa üroloji polikliniğine yönlendirir, acil bir durum varsa nöbetçi üroloji doktoruna haber verir.

 111. Mustafa diyor

  Merhaba hocam. Benim penisimin ucundan sünnet derisine kadar yaklaşık 2 cm karelik alanda planus var. Bu deri hastalığından sonra penisimde ağrılar oluşuyor. Ağrıyan yer değişkenlik gösteriyor. Bazen ağrı hattı makara doğru gidiyor. Ağrı, genellikle penis sert değilken oluyor. Planus için krem kullanıyorum. Acaba bu ağrılar planus ile ilgili olabilir mi?

 112. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Liken planus; daha çok deri ve mukozaları (ağız ve genital bölge) nadiren de tırnakları ve kılları tutan kaşıntılı bir deri hastalığıdır.
  Liken planus, kanser değildir. Enfeksiyon hastalığı da değildir, bu yüzden bulaşmaz. Liken planus genellikle kaşıntı yapar. Deride kaşıntılı, mor, pembe renkli, yüzeyi düz, parlak ve deriden kabarık oluşumlar şeklindedir. Penisteki ağrı doğrudan liken planusa bağlı olmasa da, deride onun neden olduğu taravma ve yaralar ağrı yapıyor olabilir.

 113. Polat diyor

  Merhaba hocam benim penıs ucunda yanma akıntı ve idrar yaparken yanma oluyor

 114. Uğur diyor

  Hocam selamlar, yaklaşık 5 gündür penis ucumda ağrı var. Ancak bu idrar yaparken veya boşalma sırasında değil, veya gün içinde dururken de değil. Yalnızca tam olarak uç noktası bir şey ile temasta bulununca veya mastürbasyon sırasında uç kısmı zorlayınca ağrı oluyor. İltihap mıdır ne kullanmalıyım acaba? Cevaplarsanız çok sevinirim, kolaylıklar dilerim.

 115. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. Öncelikle bir üroloji doktoruna gitmelisiniz. Penis ucunun muayene edilmesi gerekir. İdrar kanalının penis ucuna açıldığı yerde ya da gerisinde idrar kanalının içini döşeyen mukoza adı verilen tabakada yara, enfeksiyon, taş, siğil vs olabilir. İdrar tahlili gerekir. Zorlu seks ya da mastürbasyona ya da mastürbasyon sırasında kullanılan sabun ya da kayganlaştırıcılar ya da çamaşır yıkarken kullanılan detarjanlarınkimyasal tahrişinden olabilir. Tedavisi nedene göre değişir.

 116. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Bir üroloji doktoruna gidin. Bir hafta on gün önce şüpheli cinsel ilişki olduysa bel soğukluğu olabilir.

 117. Celil diyor

  Hocam benim sorunum penis ucunda sadece sol tarafta ince Bi agri var idrar yaparken daha çok anlaşılıyor ve çok olmasada benim hissettiğim çok azda olsa şişlik geliyo neden olabilir acaba yas 43

 118. Mehmet diyor

  Hocam. Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce boşalma esnasında 2 kere meniyle birlikte kan geldi uroloji doktoruna gittimde daha detaylı bir üroloji doktoruna gözükmemi söyledi 1 haftadır işerken yanma var penisin kamış kısmı bölgesinde hisediyorum yanmayı acaba ciddi bir sorunmudur.

 119. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Kanlı meni çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Genellikle bir süre sonra geçer. Daha detaylı bilgi için Kanlı meni nedir? isimli yazımı okuyun.

 120. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  İdrar yolu enfeksiyonu ya da idrar yolu taşlarına bağlı olabilir. Üroloji doktoruna gidin, muayene ve tahlil gerekir.

 121. Gökhan diyor

  Hocam merhaba ilişki sırasında ucun kırılır gibi ses hissettim o günden beri hiç hareket yok arada bir hareket olunca acı hissi veriyor ne yapmam lazım hocam

 122. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Penis ereksiyon halinde iken zorlanma olursa, penis kırılması adı verilen durum ortaya çıkabilir. Detaylı bilgi için Size tavsiyem bir üroloji doktoruna gidip muaayene olmanız.

 123. Rasim diyor

  Selam hocam ben Kırgızistan’dan yaziyom kusra bakmayın bı şey sormak istedim size bende peniste kanal içerisinde uc ve ortalarında sızlama ve Kanal içerisinde kabarcık patlar gibi oluyor geceleri bazen uyurken bile kirap giriyor uçtan başa kadar burda doktor biraz sıkıntılı kadınız yer merkez çok uzak çin siniridayiz

 124. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Geçmiş olsun. İdrar yolu enfeksiyonu, kum dökme, idrar yollarındaki taşlara bağlı olabilir. İdrar tahlili yapılması gerekir.

 125. Hayri diyor

  Merhaba Yusuf Bey,
  36 yasindayim.10 aydir penisimde ve kasiklarimda gecmeyen agrilar var.6-7 kutu antibiyotik kullandim gecmedi.Penis ucunda Idrar yapmadanda durup dururken agri yapiyo.Idrarimda catallanma oluyor.Idrar yaptiktan sonra bitmemis hissi olusuyor.Almanyada sistoskopi yaptirdigimda doktorlar hicbir seyimin olmadigini söylüyor.Rapora obstrüktif Prostat yazmis.Bunlari kafadan yapiyormusum var mi böyle birsey sanki benimle dalga geciyorlar.Türkiyede de birkac doktora gittim birisi Prostatitsin dedi birisi Prostat büyümesi var dedi ne oldugunu bir türlü bulamiyorum.Xatral diye bir ilac yazdilar daha kullanmadim.Sizce ne yapmaliyim ilaci denemelimiyim sonra birakirsam bana zarar verir mi?Idrar hizim 8.ayda 22 idi.Suanda 16. yavas yavas düsüs var.Ilgilenirseniz sevinirim.

 126. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba, 36 yaşında prostat büyümesi olmaz. Prostat büyümesi genellikle 50’li yaşlarda başlar. Penis ağrısı ya da penis ucunda ağrıya neden olabilecek bazı durumlar vardır, bunların araştırılması gerekir. Kronik prostatit de peniste ağrı yapabilir. Akım hızı 15 ve üzerinde ise normal kabul edilir. prostat büyümesinde kullanılan Xatral XL ilacı prostatit tedavisinde de kullanılabilir. Muhtemelen ondan verilmiştir. Eğer doktorunuz önerdi ise bu ilacı kullanabilirsiniz. Bir kutu kullandıktan sonra faydalı olup olmayacağını görürsünüz zaten, duruma göre bırakabilirsiniz.

 127. Altay diyor

  Hocam penis damarlarinda elle hissedilir katmanlar var.pwnis ucunun 3 yada 4 cm alrınta.ve ereksiyon halunde oldukça ağrı var.

 128. Hayri diyor

  Yusuf Bey ilginize tesekkür ederim.Kronik Prostatitin ilac disinda kalici tedavisi var midir?

 129. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Yaşam tarzı değişiklikleri, fizik tedavi yöntemleri ve gerekirse cerrahi tedavi de uygulanabilir.

 130. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Şikayetleriniz ne zamdır var? Birden mi başladı? Peniste ele gelen sertlik var mı? Sertleşince eğrilik var mı? Sadece sertleşme ile mi ağrı oluyor?

 131. Sinan diyor

  Hocam gece saat 4 gibi ağrı ile uyandım penisimin ucunda hafif bir akıntı vardı çiş yaparken şiddetli yanma oldu ve penisimin içerisinde el ile hissedilecek pıhtılar hissettim sorun ne olabilir

 132. Burak diyor

  Yusuf Bey merhaba. 3 kez Covid aşısı (biontech) oldum. Ilk aşıdan sonraki gün penisimde sunnet derisi şişmesi ve yara oluştu. Kremler kullanarak geçirmeyi başardım. Ikinci ve üçüncü aşıdan sonra da aynı durum vuku buldu. 47 yaşındayım ve şeker hastasıyım. Aşılardan sonra ereksiyon problemi de yaşamaya başladım. Ereksiyon haplari kullandım. Biraz faydasını görür gibi oldum ama malumunuz ilaçlar cok pahali. Gectigimiz aralık ayında aniden penis ucunda inanilmaz bir kaşıntı oldu. Onun oncesinde hafif sizlamalar başlamıştı. Kaşıntı sonrası yeniden şişme ve yara oluştu. Gittiğim en son doktor antibiyotik ve krem verdi ancak iyilesme uzun sürdü. 4 kez ayni problemi yasiyorum. Şu anda da sizlama ve kaşıntı var. Artık ne yapacağımı bilemiyorum. Ayni problemleri yaşamaktan çok bunaldim. Sorunum ne olabilir? Immun sistemim ariza verdiginde ortaya çıkıyor diye düşünüyorum ama sizin teşhisiniz önemli. Yardımcı olursanız sevinirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

  Saygılar
  Burak

 133. murat diyor

  Hocam merhabalar.
  Yaklaşık 3 ay önce kanlı idrar şikayeti ile doktora başvurdum ve penis kırılması teşhisi konuldu. Doktorum muayene sonrasında ameliyat gerekmediğini, ilaçlar(vitamin, agrı kesici ve kan sulandırıcı) ve 45 gün istirahat ile durumun düzeleceğini söyledi. Şu an kırılma sonrası gözüken kopmlikasyonlar mevcut değil. Ancak penisin baş kısmında hafif morarıklık sünnet derisinde az bir şişlik ve ereksiyon sırasında penis başının morarma durumu mevcut. Sizce nedenleri ne olabilir. Şimdiden teşekkürler.

 134. Fatih diyor

  Merhaba hocam..benim penisim sertlesince ortasında ağrı oluyor..penis damarları mor renkte ama kırmızı renkte olan var..o kırmızı renkteki damar üstünde ağrı oluyor..penisim sertlestiğinde..penisin orta tarafında ağrı.. ve bu 1-2 aydan beri var..penisimde eğrilik yok..

 135. Emir diyor

  Hocam Selam yaklaşık 4 5 gündür idrar yaparken yanma oluyor. Penisim ereksiyon halinde iken ise acıyor. Penisim normal haldeyken de ucundan sarımsı bir sıvı akıyor nedeni ne olabilir ve tedavisi nedir yardımcı olabilir misiniz

 136. yavuz diyor

  Penisimin üst baş ve üst sünnetli bölgede ereksiyon ve boşalma anında 2-3 haftadır ağrı oluşuyor.(uzun süreli cinsel birleşme ve mastürbasyon denemelerim oldu bu son 6 aydır, 1.5 yıl önce çok yakınım öldü çok üzücü bir süreç geçirdim.yaşım 49) Normalken ağrı yok, idrar esnasında çok hafif yanma var. 2 ay üroloğa gidemiyeceğim bir köyde olacağım.
  Kendi kendine geçermi? 2 ay sonra üroloğa gitsem çok mu geç olur?
  Bu 2 ay süresince bana önerebileceğiniz bir şey var mı? (cinsel ilişkiye girmeme, mastürbasyon yapmama, enfeksiyonsa şu ilaç antibiyotik ağrıkesici vb. gibi)

 137. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Görüp muayene etmek lazım. En kısa sürede bir üroloji doktoruna gözükün. Bazı testler gerekebilir.

 138. Umit diyor

  Hocam iyi günler. 42 yaşındayım. Sabahları penisimde ağrı ile uyanıyorum . ereksiyon halinde ve uzun saatler sürüyor ağrı. Bunu ben 4-5 yıldır yaşıyorum.

 139. ahmet diyor

  merhaba hocam ,
  ilişki sonrası peniste ağrı ve idrar sonrası yanma var 2 haftadır.. muayene oldum . antibiyotik iğne ve kapsül kullanıyorum.. kapsüller bitmek üzere ama hala ağrı devam ediyor. idrar testim temiz çıktı .. ilişki de kullandığım bebek yağındanda şüphem var ..
  cevap verirseniz sevinirim

 140. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba. cinsel ilişki sırasında kullanılan kayganlaştırıcılar kimyasal tahrişe bağlı bu tür şikayetlere neden olabilir. Kullanmayın, bir süre sonra şikayetlerinizin geçip geçmediğine bakın.

 141. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Uzun süreli penisin ereksiyon halinde kalması ve sık mastürbasyon buna neden olmuş olabilir. Biraz mastürbasyon sıklığını ve ereksiyon süresini azaltın.

 142. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Yatmadan önce ve geceleri uyandığınızda mümkün olduğunca idrarınızı yapın. mesaneniz boş olsun.

 143. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba. enfeksiyon olabilir. Muayene ve idrar tahlili belki de başka testler gerekir. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 144. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba. Bu durum penis kırılmasına bağlı olabilir. Zamanla geçer diye düşünüyorum. Eğer belirtilen sürede hala bu durum mevcutsa, o zaman tekrar doktorunuza baş vurun.

 145. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Aynı yerde sık sık yara ve enfeksiyon oluyorsa, o bölgede buna zemin hazırlayan darlık veya başka bir sorun olabilir. Bu açıdan muayene gerekir.

 146. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

  Merhaba. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye derim. Muayene ve gerekirse ultrason yapılır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi