The news is by your side.

Penis Ağrısı

26.452

Penis ağrısı, peniste yani erkek cinsel organında hissedilen ağrıdır. Bu durum zaman zaman her erkeğin başına gelebilir? Peki penis ağrısı neden olur? Penisteki ağrının nedenleri nelerdir? Penis erkek cinsellik organı olarak bilinir. Penisin görevi cinselliği, üremeyi ve idrar kesesindeki idrarın dışarıya atılmasını sağlamaktır. Penis, baş, gövde ve dip kısım olmak üzere üç bölümden oluşur. Penisin içinden üretra adı verilen idrar kanalı geçer. İdrar kanalı, idrar kesesinden çıktıktan hemen sonra prostat bezinin ve penisin içinden geçerek penis ucuna ulaşır.

Penis Ağrısı Nedir?

Penis erkek cinsellik organıdır. Erkek cinsellik organında hissedilen ağrıya penis ağrısı denir. Bu ağrı penisin ucunda, başında ortasında ya da kökünde hissedilebilir. Ağrı batma, yanma, zonklama veya acıma şeklinde olabilir. Penis ağrısının yeri ve şekli altta yatan nedene göre değişebilir.

Erkek Cinsel Organında Ağrı Neden Olur?

Penis ağrısının çeşitli nedenleri vardır. Penisteki ağrı penis yumuşak durumda iken ya da sertleşmiş durumda (ereksiyon) iken olabilir.  Penis yumuşak durumda iken olan ağrılar, genellikle idrar kesesi (mesane) ya da idrar kanalı (üretra) ile ilgili enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu ağrı daha çok penis ucundaki idrar deliğinde hissedilir. İdrar yaparken penis ucunda duyulan yanma şeklindeki ağrıya dizüri adı verilir. İdrarın hemen başında hissedilen ağrı daha çok idrar kanalından, idrarın sonunda hissedilen ağrı ise mesaneden kaynaklanan bir nedeni düşündürür.

Bunun dışında penis yumuşak halde iken görülen ağrının nedenleri arasında sünnet derisinin penisi boğması (parafimozis) ya da penis başı iltihabı (balanit) nedeniyle olabilir.

Penis sertleşince ortaya çıkan ağrı daha çok Peyroni hastalığı ya da priapizm adı verilen bir duruma bağlıdır.

Penis Ağrısı (Erkek Cinsel Organında Ağrı) Yapan Durumlar

Peyroni Hastalığı (Penis Kireçlenmesi): Genellikle penisteki küçük travmalar sonucu oluşur. Penisi saran zarın üst, yan ya da alt tarafında sert plaklar oluşur. Penis sertleştiğinde peniste ağrıya ve peniste eğriliğe neden olur. Özellikle ağrılı ereksiyon durumlarında mutlaka akla gelmelidir.

Uzamış Ereksiyon ( Priapizm): Penisin uzun süreli ağrılı ereksiyon halidir. Ereksiyon kişi cinsel ilişkiye girmek istemese de mevcuttur. Yani cinsel istek ve uyarılma olmadan, peniste ereksiyon hali mevcuttur ve penis gevşek hale gelemez. Priapizm daha çok ereksiyon tedavisinde kullanılan kullanılan ilaçlardan kaynaklanır. Ayrıca depresyon  tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisi olarak da görülebilir. Yine kanın pıhtılaşması ile ilgili bozukluklarda, bazı akıl sağlığı bozukluklarında, lösemi veya orak hücre anemisi gibi kan hastalıklarında , alkol veya uyuşturucu madde kullanımında, penis veya omurilik yaralanmalarında da priapizm görülebilir.

Mesane Taşı: Mesanede bulunan taş ya da taşlar da peniste ağrıya yol açabilir. Bu kişilerde idrar yaparken yanma ve idrar kan görülebilir. Mesane taşları daha çok böbrekten düşen taşlardır. Ancak iyi huylu prostat büyümesi ve idrar kanalı darlıklarında da mesane taşı sık görülür.

Penis Kanseri: Penis ağrısına neden olan nadir bir durumdur. Penis kanseri daha çok sünnetsiz erkeklerde görülür. Sünnetin en önemli faydalarından biri de penis kanserini önlemesidir. Peniste kitle, kanayan yara, penis derisinde renk değişikliği, penis başında şişme, kasıkta büyümüş bezeler, penis ucundan akıntı, peniste ağrı, penisin içinde yanma hissi penis kanserinin belirtilerindendir.

Balanit: Sünnet derisinin ve penis başının iltihaplanmasıdır. Sünnetsiz erkeklerde görülür. Balanit, esas olarak penisin başının iltihaplanma anlamına gelir. Sünnet derisi olan kişilerde daha sık görülür. Sünnet derisi ve penis başı şişer ve kızarır. Penis ucundan akıntı olabilir. Penis başında ağrı olabilir.

Prostat Bezinin İltihaplanması (Prostatit): Prostatit, sık görülen prostat hastalıkları arasında yer alır. Prostat bezinin iltihaplanmasıdır. Akut bakteriyel prostatit, kronik bakteriyel prostatit ve kronik non-bakteriyel prostatit (kronik pelvik ağrı sendromu) olmak üzere çeşitli türleri bulunmaktadır. İdrar yapma zorluğu, idrar yaparken yanma, sık idrar yapma isteği, penis ağrısı, testislerde ağrı ve boşalma sırasında ağrı prostatit belirtileri arasında yer alır.

Penis Ağrısı Olan Hangi Bölüme Gider?

Penisinde ağrı şikayeti olan bir kişi mutlaka bir üroloji doktoruna gitmeli ve muayene olmalıdır. Penis ağrısının altında önemli bir hastalık yatıyor olabilir. Bu yüzden penis ağrısı ihmal edilmemelidir. Üroloji doktoru, kişiyi muayene eder, gerekirse bazı tahliller ister ve penis ağrısının nedenini bularak gerekli tedaviyi uygular.

68 Yorumlar
 1. Ert diyor

  Mrh hocam dört aydır penis ucunda kızarıklık ağrı sızlama vardı.Penis ucunun sağ tarafında bir cm kısmı çok ağrıyor zonkluyor iccamasirina bile değince sızlıyor.Üroloji doktoruna gittim antibiyotik kullandım. Gidiyor ücbesgun sonra tekrarlıyor lütfen hocam yardımcı olurmusunuz.

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Evet, sizi görüp muayene etmiştim. Dediğim gibi kıllandığınız merhemi kesin. Verdiğim ilaçları kullanın.

   1. İso diyor

    Hocam selam ereksiyon halinde ve boşalma sirasinda agri oluyor dr gittim bütün tahliller yapildi ve hepsi temiz cikdi agrim devam ediyor napmam gerekiyor

    1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

     Ereksiyon sırasında ağrının en sık nedeni prostatit (prostat iltihabı) ve penis kireçlenmesi (Peyroni hastalığı) durumudur.
     Boşalma sırasında ağrı olması sık görülen bir durumdur. Nedeni genellikle idrar yolu enfeksiyonu, meni kesesi iltihabı ve prostatittir. Muayene ve gerekirse idrar tahlili, idrar kültürü, meni kültürü, prostat ultrasonu gibi tetkiklerin yapılması ve one göre tedavi düzenlenmesi gerekir.

    2. Engin diyor

     Hocam penisin orta kısmında baş kısmına yakın bölgede ağrı var ayağımı uzattıgimda otururken geçiyor ayakta iken özellikle adım atarken tek ayağıma bastığımda ağrı şiddetleniyo askerdeyim doktora gitmem sorun oluyo acaba geçici bı sorun mu ?

     1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

      Tabi görüp muayene etmeden bir şey söylemek zor. Bir üroloji doktoruna gözükmenizi tavsiye ederim.

  2. Can kaya diyor

   Hocam penis et ağrıyor ne yapmalıyım hocam

   1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

    Bir üroloji doktoruna gitmelisiniz.

    1. İbrahim diyor

     Hocam penisim ilişkiye girdim de ucunda ağrı meydana geliyoriliskiyi bırakmak zorunda kaliyom

     1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

      Ne zamandır böyle? Sertleşince eğrilik oluyor mu?

  3. Mert özkahya diyor

   Hocam penis et ağrıyor ne yapmalıyım hocam

   1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

    Altta yatan bir çok neden olabilir. Öncelikle bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

 2. Mehmet diyor

  Merhaba hocam penis bitiminde ve altinda agri var doktor bana cipro 500 ilac verdi kullandjm 1 hafta fakat gecmedi tahlillerdede prostat olmadini ve kdarar tahliljndede temiz oldugunu slyledi fakat enfeksiyin var dedi .gecmezse kultur yapacaz dedi .bu normalmi sizce.tsk iyi calismalar

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Merhaba, prostat hastalığında o şekilde belirtiler olmaz, idrar yapmada zorluk, sık çıkma, kesik kesik işeme gibi belirtiler görülür. penis bitiminde ve altında ağrının prostat ile ilgisi olmaz. Görüp muayene etmeden bir şey söylemek zor. Tekrar doktorunuza gitmelisiniz. geçmiş olsun.

  2. Halil diyor

   Hocam ben 23 yaşındayım uykudan uyandıktan sonra testislerin alt kısmından penis ucuna kadar ağrı vardı ve penisimin sağ tarafındaki kanlanan uzun tüp diğerine göre daha dardı ve hissizlik vardı kontrol etmek için erekte ettim ve ereksiyonda sıkıntı oldu ağrım azaldı ama 3 gündür darlık devam ediyor ve testislerin alt kısmında hala hafif ağrı var doktora gitmeli miyim

   1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

    Tam olarak anlayamadım, o yüzden net bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak doktora gidip muayene olsanız iyi olur. Testislerin ve penisin muayene edilmesi gerekir.

 3. Efe diyor

  Hocam selam nasilsiniz hocam 18 yasim var yaklasik 5 gun once uykudan duran zaman bilirsiniz iste yasa bagli olarak eroksiyon oluyor uykudan kalkan zamanlarda bendede olan zaman penisimi dosege dayadim sert bir sekilde ve bir ses keldi sanki citirti gibiydi o gunden bugune (5gun) kadar penisimde agrilar var hocam lutfen yardimci olunuz bana

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Merhaba Efe. Penis kırılması, penis ereksiyon halindeyken zorlanma ya da sert bir yüzeye çarpma gibi nedenlerden dolayı olur genellikle. Kırılmanın derecesine göre belirtiler ortaya çıkar. Peniste şişme, patlıcan maorunda renk değişikliği olabilir. Ancak görmeden bir şey söylemek zor. Siz bir an önce bir üroloji doktoruna gidip muayene olun. Geçmiş olsun.

 4. Enes diyor

  Hocam merhabalar 3 4 yıldır çektiğim bi sıkıntımı size anlatacağım , 3 4 yıl içinde genellikle 5 6 ayda bir idrarımı yaptıkdan sonra penisde yanma meydana geliyor, 4 5 tane idrar tahlili kültür ultrason bu tahliller yapıldı hepsi temiz çıktı her doktor farklı şey söylesi birisi üşütmüssün dedi birisi sporu bırak dedi benim hastalığım ne olabilir yanma meydana geldiği zaman 3 4 gün çekiyorum parol kullanıyorum sıcak su koyuyorum iyi geliyor sorumu cevaplarsanız teşekkür ederim

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Geçmiş olsun. İdrar yaparken yanma, peniste ağrı genellile idrar yolu enfeksiyonu, prostatit (prostat iltihabı) ve idrar yollarındaki taşlardan kaynaklanabilir. Prostatitin birden fazla türü bulunmaktadır. Bazı prostatit türlerinde tahlil sonuçları normal çıkabilir. Tanı hastanın dinlenmesi ve muayene ile konur.

 5. Hazar diyor

  Hocam merhabalar meni cikarken penisimde yanma oluyor ve katı meni cikiyor ne yapmaliyim

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   idrar yolu enfeksiyonu, prostat iltihabı, üretra darlığı gibi durumlarda boşalırken ağrı olabilir. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 6. özkan diyor

  hayırlı akşamlar hocam 4 yıl önce bir sabah küçük tuvaletimi yaptıktan sonra penisimi temizlerken sancılı bir şekilde penis başının yarısına yakını soyuldu kızardı.dermotolojiye gittim kremler seromlar vs verdi kullandım 6 aya yakın penis ucu iç çamaşırıma temas etmesin diye sargılı gezdim. daha sonra yara iyileşti fakat penis ucunda sızı, zonklama kaldı en ufak temasta canım yanıyordu.birkaç üroloji doktoruna gittim anlattım durumu bir kısmı senin durumun cildiyelik dedi, sadece bir uroloji doktoru birkaç test yaptı kronik prostatit olabilir dedi ve xalfu adında bir ilaç verdi uzun süre kullandım ama fayda vermedi. cildiye doktoruna gittim beni urolojiye gönderdi ordan oraya gezdim hocam çare bulunmadı.en son noroloji doktoruna gittim lerica 150 mg verdi üç yıldır kullanıyorum ama sıkıntım hala devam ediyor özellikle bu aralar penis ucunda zonklama ağrı çok fazla.artık nereye gideyim ne yapayım bilemiyorum bu arada 6 yıldırda böbrek hastasıyım deliks ve ürikoliz hap kullanıyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim biraz uzun oldu biliyorum yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum saygılar

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Geçmiş olsun. Penis ucundaki ağrı bazen yansıyan bir ağrı da olabilir. Yani başka bir yerdeki problem kendini penis ucunda ağrı şeklinde gösterebilir. Örneğin üreter alt uç taşları penis, penis ucu veya testislerde ağrı yapabilir. Ürikoliz kullandığınıza göre ürik asit metabolizması bozukluğunuz var. Ürik asit taşınız olabilir. Penis ucu darlığı, üretra darlığı, mesane ve üretra taşları da penis başında ağrı yapabilir. penisin ultrasonu, üriner sistem ultrasonu ve gerekirse üretrosistoskopi yapılabilir. Bütün bunlar yapıldı ve bir şey tespit edilmediyse algoloji doktoruna gidebilirsiniz.

 7. Çağatay diyor

  Merhaba sayıdeğer hocam 3 gün önce mastürbasyon esnasında daha uzun süreli ereksiyon için penis halkası takmıştım biraz sıksın diye kullandım fakat penisimde 10-15 dakika durdu ve mosmor olunca korktum ve çıkarttım daha sonra rengi normale döndü internette araştırdım penis kangreni falan yazıyor çok korkuyorum hocam acaba penisim kangren olmuş olabilir mi ? Şuan damarlar daha belirgin ve penis ucunda arada bir batma hissi oluyor kangren olsaydı nasıl olurdu hocam ne gibi bir sürede gelişirdi bu kangren olayı anlatırsanız çok sevinirim uykularım kaçtı iştahım sıfıra indi. Ereksiyonda ve boşalmada sorun yaşamıyorum. Acaba damarlarım tıkanmış mıdır ilerleyen zamanda kangrene çevirir mi.

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Geçmiş olsun. Kangren kol, bacak ve penis gibi uç organları besleyen damarların tıkanması yani organın kansız kalması sonucu meydana gelir. Kullandığınız halka eğer 10-15 dakika durduysa kangren olmaz. Rengin normale dönmesi penisin yeniden kanlanmaya başladığının göstergesidir. Penise olan kan akımının 4 saat kadar kesilmesi sonucu iskemik nekroz (kangren) denilen durum ve penis dokusunda kalıcı hasar ortaya çıkar. Ancak yine de 30 dakikayı geçmemek gerekir. kangrenin erkek ve geç dönem belirtileri olur. Erken dönemde penis cildinde önce şişlik ve morarma daha sonra solukluk ve hissizlik olur. Size tavsiyem ereksiyon sorununuz varsa bir üroloji doktoruna gidin.

  2. Kadir diyor

   Prof.dr.yusuf ilbey hocam ben bi kaç ay önce doktora gitim Ben sık sık tuvalete gidiyorum 30 dakada 1 yada 45 dakada 1 gidiyorum bu normal mi ve bana ultrason çektirdi prostat ilacı yazdı XATRALyazdi kulandım geçmedi ne yapmalıyım

 8. Raul diyor

  Hocam merhaba. Penis bitiminde bi agri var. Yururken agri veriyor. Otururken uyurken hicbir agri olmaz. Ayakda durunca oluyor. Bunun nedeni ne olabilir?

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Hareket halinde iken ağrı tarif ediyorsunuz. Mesane taşı, üretra taşı vs olabilir, ancak bazı tahliller tetkikler olmadan bir şey söylemek zor.

  2. Ahmet diyor

   Hocam merhaba. Öncelikle aktif fittness yapan biriyim, testislerimde küçük çaplı ağrılar başladı aldırış etmeden spora devam ettim ve kendime çok yüklendiğim bi gün penisimin kökünde bi çekilme yaşadım o an sporu bıraktım ve testislerimde ağrılar artmaya başladı ilk önce bir cinsel hastalık sandım ama sonradan idrarımda herhangi bi yanma olmadığını fark ettim 2 gün boyunca penis kökümde aralıklarla kasılmalar oldu acı veya ağrı vermiyordu ama sürekli kasılıyordu 2 gün sonunda kasılmalar geçti ama ereksiyon olmakta güçlük çekiyorum ve ereksiyon olduğumda da ufak ağrılar oluyo cinsel isteğim şuan hiç yok. Bu durumu arkadaşıma anlattığımda kasık sakatlanması sporcularda olur diye bir yanıt aldım tabiki bu hiçbir gerçeği yansıtmıyor. Daha profesyonel bir yanıt almak için size sormak istedim. Teşekkür ederim.

   1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

    Ereksiyon sorunu, ereksiyon sırasında zaman zaman olan ağrılar ve cinsel isteksizlik tarif ediyorsunuz. Ağır egzersizler testiste ağrı yapabilir. Spor yapanların kullandığı bazı ilaçlar cinsel isteksizlik yapabilir. Yaşınız, başka hastalıklarınızın olup olmadığı, kullandığınız ilaçlar var mı yok mu? gibi soruların cevabı, testislerin ve penisin muayenesi önemli. Gerekirse bazı kan testlerinin yapılması da gerekir. Bu yüzden bir üroloji doktoruna gitmeniz iyi olur.

 9. Ok diyor

  Hocam merhaba penisimin sağ baş kısmında zonklama şeklinde ağrı var ama bu ağrı sadece cinsel zevk duyduğumda ortaya çıkıyor ve sertlesince lütfen nedenini yazın
  Ve herhangi bir zararı olurmu

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Geçmiş olsun. Değişik nedenlerden dolayı peniste ağrı olabilir. Ama sertleşince olması, ağrının nedeninin penisin gerilmesi olabilir. Penis kireçlenmesi (Peyronie hastalığı), üretra darlığı vs olabilir. Ama muayene etmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Bir üroloji uzmanına gitmenizi tavsiye ederim.

 10. Burako7 diyor

  Hocam merhabalar, bende 2. Dereceden varikosel var ara sıra kasık ağrılarım falan oluyor ama 1 haftadır penisin üst kısmındaki damarda ağrılar hissediyorum, bu varikosel kaynaklı mıdır?şimdiden teşekkürler..

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Varikosel, testisin etrafındaki toplardamarlarındaki genişlemedir. 3 derecesi vardır. Varikosel bazen ağrı yapabilir. Bu ağrı genellikle çok şiddetli değildir. Testisteki ağrı batma ve çekilme gibi tarif edilir. Penisin üzerindeki damarlarda varikosele bağlı olmaz. Başka bir neden olabilir Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.

 11. Can diyor

  Merhaba hocam kız arkadaşım ile cinsel ilişki sırasında penisim vajinadan çıkıp bacağına çarptı.iliski sırasında penisim tam sert değildi biraz ağrı olunca ürolağa gittim.elle kontrol edip sorun olmadığını söyledi.ağrı kesici verdi.1 hafta geçti hafif hafif ağrıyor.bi sorun olurmu ne yapmalıyım? herhangi bir şişme morarma kanama olmadı.

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Sert haldeki penisin zorlanması ya da bir yere çarpması sonucu kırılma olabilir. Böyle bir durumda şişe kırılmasına benzer bir ses duyulur, penisin sertliği hemen kaybolur ve peniste morarma ve şişme olur. bahsettiğiniz olayda penis kırılmasa da zorlanmaya bağlı penisi saran zarlarda zorlanma olmuş olabilir. Penisteki acıma buna bağlı olabilir. Zamanla geçecektir.

   1. Can diyor

    Teşekkürler

 12. Metehan diyor

  Hocam yaklaşık 2 aydır penis içinde uç tarafında yoğunluk olarak özellikle idrar yaptıktan sonra uzun süreli yanma oluyor 3 tane doktora gittim 3 tane idrar tahlili verdim hepsi de temiz dedi. 2 aydır antibiyotik kullanıyorum kullandıklarım 1 kutu piyeloseptyl 50mg. 30 kapsul 2 kutu infex 200 mg. 15 tablet 12 tane novosef 1000 mg flakon sabah akşam yaptırdım en son olarak başka bir doktor da azitro 500 mg 3 tablet ve teradox 100 mg 14 kapsul verdi ilaçlar bitti ama hiç fayda görmedim 6 ay önce korumasız ilişkiye girmiştim ama ilişkiden 3 ay sonra yanma başladı yanma dışında bir ara testistlerde ağrı da vardı özellikle sol testiste ama o geçti akıntı hiç olmadı yardımcı olur musunuz teşekkür ederim

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Penis ucunda veya testislerdeki ağrılar bazen üreter adı verilen ve böbrekten idrar kesesine idrar taşıyan idrar kanallarının alt kısmındaki taşlara bağlı olabilir. Bu taşlar ilaçsız tomogrofi filminde belli olur.

   1. Metehan diyor

    Hocam ultrason ile testisler ve böbreklere bakıldı taşa rastlanmadı.

    1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

     Ultrason, idrar kanalının alt bölümündeki taşlarını göstermede yetersiz kalabilir. Buradaki taşları en iyi gösteren tetkik, kontrastsız tomografidir.

 13. İrfan diyor

  Merhaba hocam 84 gün önce kapalı porstat amlyatı oldum sertleşme sorunu var macunu kolaniyorum sertleşme olduğu zaman uc kısmında incinme oluyor ne yapmam gerekiyor amalyatan önce böyle sıkıntı yok yardımcı olur sanız memnun olurum teşekkürler

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Kapalı prostat ameliyatına bağlı penis uç deliğinde daralma vs olmuş olabilir. Doktorunuza gözüküp sıkıntınız<ı anlatmanızı tavsiye ederim.

 14. Yalçınkaya diyor

  Merhaba hocam penisimde tatlı tatlı icce ince bı acı var sürekli sızlıyor 2 gün önce 3 defa üs üste mastürbasyon yaptım biraz aşırıya gittim galiba ondan sonra başladı sizladigi içinde duramıyorum bi ilacı varmı aceba saygilar

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Aşırı mastürbasyondan olabilir. sabun ya da benzeri maddelerin penis ucundan içeri kaçması buna neden olabilir. Zamanla geçer, ağrı kesici alabilirsiniz. Ancak idrar yolu enfeksiyonu, bel soğukluğunun başlangıcı, idrar yollarındaki taşlar da buna neden olabilir. Bu yüzden bir üroloji doktoruna görünmenizde fayda var.

 15. Ali diyor

  Sayın hocam öncelikle selam ve saygılar penisinin baş kısmının bitiminde ereksiyon halinde iken ağrı hissediyorum elle kontrol ettiğimde bir sertlik hissettim bu on onbeş gündür devam ediyor epilepsi hastasıyım epilepsi ilaçları (tegretol,depakin) kullanıyorum acaba sorunum nedir değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Geçmiş olsun. Ereksiyon halinde peniste ağrı ve ele gelen kitle penisteki bir kireçlenmeye bağlı olabilir. Peyronie hastalığında peniste ele gelen sertlik hali ve sertleşince ağrı olabilir. Bir üroloji uzmanına gidip muayene olmanızda fayda var.

 16. Veysel diyor

  Hocam penisin onceden ilişkiye girdim ve köşesinde yara oluştu rahat 2 aydır yara iyileşip geri yara oluyor ve bazen mastirbasyonda kanama fln yapıyor üç kısmının yanında bu ara hergun hametan ve krem kullanıyorum aknetrend kullandığım icinmi geçmiyor yara yoksa hastalıkmı yaptim hocam luften kafayı yiyecem korkuyorum doktora fln gitmeye onerceniz bir krem fln varmi

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Öncelikle bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. yarayı görüp muayene etmeden bir şey söylemek zor. Kullandığınız bu kremler de deriyi yumuşatarak iyileşmesini engelliyor olabilir.

 17. Bener diyor

  Hocam 1 sene önce fazla mastürbasyon yapmıştım ağrı başladı kökünde sağında solunda ağrının yeri değişiyor. Ereksiyon halinde ağrı geçiyor. Tekrar biraz fazla mastürbasyon yaptım yine başladı ve 2-3 aydır ağrıyor doktora gidip ultrason çektirdim elle kontrol etti bir şeyin yok dedi sebebi nedir bunun tekrar doktora gitmeli miyim (5-6 doktora gittim)

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Aşırı mastürbasyon, uzun süre ereksiyon halinde kalmak da peniste ya da testislerde ağrı yapabilir. Başka yerlerdeki olaylar da (örneğin idrar kanalı taşları) penise vuran ağrılar yapabilir.

 18. Mert diyor

  Hocam merhaba
  Son ilişkimden sonra penisim inikken sert oluyor ve içe doğru çekiliyor. Ayakta olduğunda bu durum daha fazla yatarken biraz rahatlıyor gibi ama hala bir rahatsızlık hissediyorum. Tuvaletimi yaparken sertlik ve içe çekilme düzeliyor. 1-2 dk içinde tekrar oluyor. Bu durum 5 gündür sürüyor. İlişki sırasında ufak bi zorlama oldu ama devam o an herhangibir şey olmamıştı.

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Penis boşalmadan sonra bir süre sert kalabilir. Ama 3-5 saat sonra normale döner.

 19. Mert diyor

  Hocam merhaba son ilişkimden beri penisim inik halde iken sertleşip içe doğru çekiliyor. Ayakta bu durum daha fazla uzandığımda biraz rahatlar gibi oluyor ama yinede rahatsızlığı hissedebiliyorum. Küçük tuvaletimi yaparken penis normal halini alıyor 1-2 dk sonra tekrar inik halde sertleşir içe doğru çekiliyor.

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Ne zamandır böyle? Son ilişkiden bu yana ne kadar geçti?

 20. Aslan diyor

  Merhaba hocam. Penisimde kokunden uca taraf uzayan damar gibi ince ama damar degil kas gibi bisey var olmaya basladi. tutunca cok sert . acimiyor ama iliski sirasinda rahatsiz oluyorum uzulur falan diye . nedir bu sey. ne yapmaliyim acaba operasyon mu olmaliyim

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Penisin üstünde mi? altında mı?

 21. Mert diyor

  İlişkiden 4-5 saat sonra geri çekilme olmaya başlamış ilişkide ufak bi zorlanmada olmuştu. Şuan 10 gün geçti geri çekilme azaldı gibi ama ayaktayken peniste ve testiyse baskı hissediyorum ve penis sıkılaşıp geriliyor uzanınca baskı gidiyor ve penis yumuşuyor ayağımın altına yastık alarak ayakları havada tutarak uzanınca daha çabuk rahatlama oluyor

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Bir süre sonra geçmezse üroloji doktoruna gidin.

 22. Zeki diyor

  Merhaba hocam. Peyroni hastalığında oluşan eğriliği düzeltme ameliyatındaki kısalmanın önlenmesi mümkünmü. Teşekkür ediyorum

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Peyroni hastalığında penisteki plaklar penis eğriliğine neden olur. Çok ileri derecedeki eğriliklerde ameliyat ile düzeltme gerekir. Peyroni hastalığının gerek doğal seyri sırasında gerekse uygulanacak ameliyatta penis boyunda yaklaşık 1 cm kadar kısalma olabilir. Yani bunu önlemek pek mümkün değil.

 23. Yaşar diyor

  Değerli hocam merhaba benim şikayetim sertleşme olduğunda kafa kısmının üst tarafında ağrı meydana geliyor bunun sebebi nedir acaba teşekkür ediyorum

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Öksürük, eksersiz ve cinsel ilişki gibi aktiviteler bazen baş ağrısını tetikleyebilir. Cinsel aktivite, bir çok sistemi içine alan kompleks bir olaydır. Cinsel ilişki sırasında olan baş ağrısı, bir çok kişi tarafından yaşanmaktadır. Ancak kesin nedeni çok iyi anlaşılabilmiş değildir. Penis sertleştirici ilaçlar da baş ağrısına neden olabilir.

 24. Mehmet diyor

  Merhaba hocam idrara çıktıktan sonra cinsel ilişkiye girdiğimde, ilişki bittikten sonra peniste dayanılmaz bir ağrı meydana geliyor ve 1-2 saat sürüyor. Kışın dikkat ediyorum sıkıntı olmuyor ama yazın çok su ictigimden ötürü sık idrara cikiyorum malesef agri kacinilmaz oluyor. Doktora gitmekten utanıyorum sebebi ne olabilir açıklarsanız sevinirim

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   penis ağrısının içilen su miktarı ile bir ilgisi olmaz. Ereksiyona ya da uzun süreli ereksiyona bağlı ağrı olabilir. üroloji doktoruna gidip muayene olmalısınız.

 25. Ozgur diyor

  Hocam merhaba Ben yurt disinda yasiyorum.Yaklasik 1 ay once idrara cikarken yanma basladi ozellikle idrarin sonunda yanma basliyor.Son 3 gundur sürekli yanma ve bicak sokuluyormus hissi var.Antibiotik kullandim olmadi.Ct scanning Tomografi yaptim sonucu gelmedi. Kan ve idrar tahlilleri temiz cikt.Ne yapmam gerekiyor.Hocam.

  1. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

   Geçmiş olsun. İdrar yaparken yanma çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. En sık nedeni idrar yolu enfeksiyonudur. Mesane ya da idrar kanalındaki taşlarda idrarda yanmaya neden olabilir. Tomografi sonucunuzu bekleyin.

Yoruma kapalı.

robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi