The news is by your side.

Cialis Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

2 5.286

Cialis içerisinde etken madde olarak tadalafil bulunan bir ilaçtır. Sertleşme bozukluğu ya da iktidarsızlık gibi erkek cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Tadalafil, cinsel uyarı olduğunda, penise olan kan akımını hızlandırır ve ereksiyona yardımcı olur. Tadalafil aynı zamanda iyi huylu prostat büyümesi olanlarda şikayetleri azaltmak için de kullanılmaktadır. 

Cialis Nedir?

Cialis, sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerde birinci basamak tedavide kullanılan bir ilaçtır. PD5 enzim inhibitörleri olarak bilinen ilaçlardandır. Aynı zamanda günlük düşük dozlarda prostat büyümesi tedavisinde diğer ilaöçarla birlikte de kullanılabilir.

Cialis Neden Kullanılır?

Cialis’in Prostat Büyümesi İçin Kullanımı Nasıldır?

Prostat büyümesi olan erkeklerde diğer prostat ilaçları ile birlikte kullanılabilir. Bunun için ilacın 5 mg olanı günde bir kez olarak alınır. 

Cialis’in Sertleşme Bozukluğunda Kullanımı Nasıldır?

Ereksiyon bozukluğu olan erkeklerde tadalafil kullanımının iki yolu vardır. Hangi yolun seçileceğine doktorunuz karar verecektir. Birinci yol, gerektiği zaman kullanımdır. Genellikle cinsel ilişkiden en az 1 saat önce alınır. Tadalafil’in etkisi 36 saate kadar sürebilir. İkinci yol ise ilacın 5 mg olanını her gün günde bir kez olarak almaktır. Bu durumda ilişkiden önce tekrar ilaç almak gerekmez. 

Cialis Nasıl Kullanılır?

Tadalafil mutlaka doktor tarafından önerildiğinde kullanılmalıdır. Bu yüzden kendiniz eczaneden alıp kullanmayınız. Kullanmadan önce ilacın prospektüsündeki bilgileri de okuyunuz. Kafanıza takılan bir soru olursa, doktorunuza sorunuz.

İlacı doktorunuzun önerdiği dozda ve tarif ettiği şekilde kullanınız. Yemekle birlikte veya ayrı olarak ağız yoluyla bir bardak su ile alınız. İlaç parçalanmadan bir bütün olarak yutulmalıdır. İlacı ilişkiye girmeden bir saat önce alınız. Günde bir defadan daha fazla almayınız.

2 Yorumlar
  1. T.karaöz diyor

    Prostat ameliyatı oldum 6 ay oldu tedelafil kullanıyor oenıste henüz sertleşme yk?

  2. Prof. Dr. Yusuf İlbey diyor

    Prostat ameliyatı derken prostat kanseri nedeniyle radikal prostatektomi ameliyatı mı oldunuz? Eğer öyle ise sinirler konundu mu korunmadı mı? Bilmek gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi