The news is by your side.

Soru Sor

Sorunuz kaydedildi ve yanıtlandığında görüntülenecektir.

Cevaplar..

 • Ad Soyad asked:
  21 Temmuz 2023 tarihinde Sağ grade 3 sol grade 2 varikosel ameliyatı oldum.Sol yumurtalıkta hâlâ belli bir ölçüde şişkinlik var bunun sebebi nedir,bir önem arz ediyor mu?
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Merhaba. görmek gerekir. Ameliyat sonrası bazen hidrosel adı verilen durum gelişebiliyor. Muayene ve gerekirse ultrason gerekebilir.
 • Ad Soyad asked:
  Hocam kendimi bildim bileli erken boşalma sorunum var son 4 5 aydır tam ilişkiye girecekken sertleşme kaybı yasiyorum
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Bir üroloji uzmanına gitmenizi tavsiye ederim. Erken boşalmanın kendi arasında bazı türleri var. Altında yatan nedenler var. Bunların tespit edilmesi gerekir.
 • Ad Soyad asked:
  Merhabalar penisin baş kısmında deri ile bağlı olan bir bölüm var derinin bir tarafı kelleye bağli diğer tarafı değil ve derinin kelleye bağlı olmayan tarafı çok kızarık ve ağrıyor sünnet olduğumda dikiş atılmadı deri yapıştırma ile oldum
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Merhaba. Görmek gerekir. Ancak sünnet hatasına bağlı böyle durumlar olabiliyor.
 • Ad Soyad asked:
  merhabalar penis ucuna doğru damarda bi sertleşme var arada bi olup kayboluyo kıkırdak bi doku gibi sanki
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Şişme olduğunda bir üroloji doktoruna gidin. Toplar damar veya lenf damarı iltihabı olabilir, görmek lazım.
 • Ad Soyad asked:
  Hocam 18 yaşindayim penis kökünde siyah bir leke çikti acaba nedir
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Görmeden yorum yapmamak gerekir. Bir üroloji doktoruna gitmenizi tavsiye ederim.
 • Ad Soyad asked:
  Hocam dahaöncesınde prostat buyumesının sadece kan gelmesı harıc hepsi vardi ama bana piskolojik dediler bunlar bı sure sonra gecdı ama ereksıyon ve menide azalma yaşandi onceden normal olan hersey bi anda kayboldu doktor enfeksiyon kapmıssın dedi lifta 0,5 verdi ama duzelme olmadı ve idrarda hemde bölgede koku gelmeye başladi suanda meni 1-2 damla gelıyo gelmıyo ve sulu şekilde geliyo nasıl bı yol izlemem lazım bu olay 1.5 aydır devam edıyo ve ben (meni cıkısını penis ucunu sıkarak engellıyodum )sorunum nedir acaba yardımcı olumusunuz?
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Prostat ilacı kullanıyorsanız neden bu olabilir. prostat ilaçlarının çoğu meninin geri kaçmasına ve meni azalmasına neden olur.
 • Ad Soyad asked:
  Hocam merhaba 23 yaşındayım cinsel birlikteliğim olmadı mastürbasyon yaparken erken boşalıyorum penisim çok hassas ve bir keresinde ereksiyon olmadan boşaldım bu ben korkuttu bunu nasıl düzeltebilirim. Evlendiğim zaman sıkıntı yaşar mıyım şimdiden teşekkür ederim
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Yaşınız genç, düzenli cinsel hayatı olmayanlarda bu tür durumlar olabilir. İleride evlenip düzenli bir cinsel hayatınız olduğunda bunlar düzelir.
 • Ad Soyad asked:
  İyi günler Hocam Kasıkta ara ara kramp ve testiste ağrı oluyor. İdrarda yanma vardı ama zamanla geçti. Kan ve idrar tahlili yapıldı. Sadece idrardaki eritrosit değeri yüksek çıktı. (3) İc hastalikları doktoru enfeksiyon gorünmedigini söyledi ve üroloğa yonlendirdi. Sizce muhtemel sebep nedir? Teşekkurler
  • Prof. Dr. Yusuf İlbey replied:
   Merhaba. İdrar yollarında taş olabilir. Muayene ve gerekirse bazı tetkiklerin yapılması iyi olur.
 • Ad Soyad asked:
  Geçirmiş olduğunuz varikosel ameliyatı ya da testis torsiyonu açısından bir sorun olmaz, ancak kasık ve bel fıtığı için risk oluşturabilir.
  • Ad Soyad asked:
   Merhabalar. Testis torsiyonu ya da varikosel açısından herhangi bir sıkıntı olmaz. Ancak kontrolsüz ağır kaldırmak kasık fıtığı ya da bel fıtığı açısından risk oluşturabilir.
   robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi robotik cerrahi